Aktualności Zdrojowe

Z wizytą w Truskawcu

2011-09-28 14:24

W dniach 19-22.09.2011r odbył się wyjazd studyjny  na Ukrainę, zorganizowany przez Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka „ Perły Uzdrowisk Polski Wschodniej”. Uczestniczyli w nim dyrekcja klastra oraz przedstawiciele podkarpackich gmin uzdrowiskowych i zarządów uzdrowisk. „Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o.o. reprezentowane było przez Dorotę Czyż Członka Zarządu Spółki.

Truskawiec położony jest na obrzeżach wielkiego centrum naftowego Zagłębia Drohobycko-Borysławskiego, położony między pięknymi, porośniętymi lasami wzgórzami. Truskawiec słynie z „Naftusi”- wody o lekkim posmaku nafty, która ma za zadanie pobudzić układ immunologiczny kuracjusza do walki z chorobami : nerek, wątroby, żołądka, cukrzycy, nieżytów dróg oddechowych i układu pokarmowego oraz dolegliwościami jelitowymi.

W sezonie letnim  truskawiecki kompleks kurortowy może przyjąć ok. 15.000 kuracjuszy, nazywany jest często „Perłą Karpat”.

W czasie pobytu w Truskawcu uzdrowiskowa delegacja spotkała się z przedstawicielem samorządu lokalnego, właścicielami  hoteli i kompleksów sanatoryjnych, zapoznała się również z bazą zabiegową oraz standardami świadczonych usług.

Z uwagi na inny zakres lecznictwa i wydawanych zabiegów, współpraca z truskawieckimi uzdrowiskami mogłaby być uzupełnieniem naszej oferty zabiegowej.

Wśród odwiedzonych przez delegację obiektów przewijał się wszędzie motyw gigantomanii, przepychu i bogactwa, pijalnia wody zautomatyzowana, z miernikami, które dawkują  „naftusię „ nie oddawała klimatu kurortu „ z duszą”.

Truskawiec warto odwiedzić i skorzystać z dobrodziejstw legendarnej „naftusi”. 

Wróć

Wszystkie aktualności