Aktualności Zdrojowe

Dożynki Prezydenckie

2017-09-18 13:36

W dniach 16-17 września w Spale odbyły się coroczne Dożynki Prezydenckie. W tym roku województwo podkarpackie reprezentowała gmina Horyniec-Zdrój, zaś gospodarzem podkarpackiego stoiska był Marszałek Władysław Ortyl.

Główne obchody święta plonów rozpoczęły się w niedzielę, jednak już w sobotę odbyły się występy zespołów ludowych i konkurs na najładniejszy dożynkowy wieniec. W dożynkach uczestniczyli Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką oraz parlamentarzyści i samorządowcy z całej Polski.

Na podkarpackim stoisku można było skosztować wyrobów podkarpackich firm. Znalazły się wśród nich wędliny, sery, miody, pierogi i wiele innych regionalnych potraw, w tym także woda źródlana „Horynianka”. Para Prezydencka nie opuściła naszego stoiska z pustymi rękoma – prezydent otrzymał od Marszałka Władysława Ortyla oraz Wójta Gminy Roberta Serkisa figurę Chrystusa Frasobliwego wykonaną z kamienia bruśnieńskiego, zaś Prezes „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o., Dorota Czyż podarowała Pierwszej Damie nasze firmowe kosmetyki.  

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 

tl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki1.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki2.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki3.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki4.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki5.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki6.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki7.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki8.jpgtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/dozynki/dozynki9.jpg  

Wróć

Wszystkie aktualności