Aktualności Zdrojowe

Festiwal Dziedzictwa Kresów

2017-08-07 14:44

Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia odbył się w naszym regionie Festiwal Dziedzictwa Kresów. Tegoroczna impreza trwała ponad tydzień. Obok wielkiego gotowania i smakowania kresowych dań atrakcjami wydarzenia były m.in.: spotkanie z prof. Bralczykiem zorganizowane pod nazwą „… Polacy nie gęsi, iż swój język mają… czyli dialog o polskim dziedzictwie językowym”, koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Podkarpackiej z zespołu Arso Ensamble, Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych, seanse filmowe organizowanie pod nazwą Kino Kresowe oraz warsztaty taneczne, folklorystyczne i kulinarne. W Domu Zdrojowym „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o. odbyła się prezentacja historyczna Tomasza Kuby Kozłowskiego pn.: „Łyk Naftusi. Opowieść o kresowych uzdrowiskach w Horyńcu, Niemirowie, Szkle, Lubieniu, Morszynie i Truskawcu”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wydarzeniem wieńczącym siedmiodniowy Festiwal Dziedzictwa Kresów była impreza plenerowa w Baszni Dolnej, podczas której można było wysłuchać kresowej muzyki oraz zasmakować kresowego jadła. Podczas imprezy odbył się również pokaz kulinarny, którego gwiazdą był Mateusz Gessler, natomiast całość zakończyła się koncertem jednej z najpopularniejszych piosenkarek w kraju – Sylwii Grzeszczak.

W dniu finału imprezy wśród wystawców promujących swoje artykuły byli również przedstawiciele „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o., którzy promowali kosmetyki i produkowaną przez Spółkę wodę źródlaną „Horyniankę”.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 

 

tl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/IMGP3415.JPGtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/IMGP3420.JPGtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/IMGP3421.JPGtl_files/strona_glowna/2017/zdjecia/foto/20676980.jpg

Wróć

Wszystkie aktualności